Teknoloji Harikası HÜRJET Yüksek G’de Sınır Tanımıyor!

Türkiye'nin ilk milli jeti HÜRJET, son test uçuşlarını da başarıyla tamamlayarak seri üretime doğru emin adımlar ile ilerliyor.

TUSAŞ tarafından yerli mühendislik ile geliştirilen Türkiye’nin ilk milli jeti HÜRJET, son test uçuşlarını da başarıyla tamamlayarak seri üretime doğru emin adımlar ile ilerliyor.

TUSAŞ tarafından sosyal medya üzerinden yayınlanan videoda, HÜRJET’in 6.3G gibi yüksek bir ivme ile performans manevraları gerçekleştirdiği görülüyor. Bu testler, HÜRJET’in gelişmiş uçuş kabiliyetlerini ve yüksek manevra yeteneklerini kanıtlar nitelikte. HÜRJET’in başarılı test uçuşları ve bu uçuşlardan elde edilen veriler ve tecrübeler ayrıca Türkiye’nin 5. nesil savaş uçağı KAAN’nın gelişimi için de büyük önem arz etmekte.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.