ASELSAN PULAT ile tanklar artık daha güvenli

ASELSAN tarafından geliştirilen PULAT Elektronik Harp Aktif Koruma Sistemi'nin seri üretimi ve M60T tanklarına entegrasyonu devam ediyor.

Tankları daha güvenli hale getirmek için ASELSAN tarafından geliştirilen PULAT Elektronik Harp Aktif Koruma Sistemi’nin seri üretimi ve M60T tanklarına entegrasyonu devam ediyor.

Savunma Sanayii başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile ASELSAN tarafından geliştirilen PULAT Elektronik Harp Aktif Koruma Sistemi’nin seri üretimi ve M60T tanklarına entegrasyonu devam ettiği bilgisini takipçilerine duyurdu.

PULAT, Aktif Koruma Sistemi

Sahip olduğu yüksek teknoloji radar ile platforma yöneltilmiş olan tehditleri tespit eder, ardından “Fiziksel İmha (Hard-Kill)” yeteneği ile tehdidi platforma çarpmadan önce uygun zaman ve mesafede etkisiz hale getirir. PULAT gerek yakın mesafeden fırlatılan tanksavar roketlerine karşı gerekse de uzak mesafeden fırlatılan güdümlü tanksavar füzelere karşı modül yerleşimine bağlı olarak her yönü kapsayan
360°’lik tam bir koruma kalkanı sağlar. Platform üzerine dağıtık olarak yerleştirilen koruma modülleri sayesinde birden çok tehdide karşı aynı anda etkinlik sağlar.

https://www.aselsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.