ASELSAN’dan 65,8 Milyon Dolarlık Savunma Sistemleri İhracat Anlaşması

ASELSAN KAP'a yaptığı açıklamada, uluslararası bir müşterisi ile 65,8 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

ASELSAN - Kurumsal
aselsan.com

ASELSAN, yılın son günlerinde savunma sistemleri ihracatında yeni bir başarıya imza attı. Şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, uluslararası bir müşterisi ile 65,8 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladığını duyurdu.

ASELSAN tarafından yılın son günlerinde gelen bu güzel habere ait sözleşmenin içeriği açıklanmadı.

ASELSAN, savunma sanayisinde yüksek teknolojili ürün ve sistemler üreten, Ar-Ge faaliyetlerine önem veren ve ihracat pazarlarını genişleten bir şirket. ASELSAN, 2023 yılında 35,3 milyar lira ciro elde etti ve 50 ülkeye ihracat yaptı. Şirket, aynı zamanda sürdürülebilirlik ve inovasyon alanlarında da öncü projeler gerçekleştiriyor.

Aselsan, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından 1975 yılında kurulan, Ankara merkezli bir savunma sanayisi şirketidir. Aselsan, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Aselsan, yıllık cirosunun ortalama %7’sini Ar-Ge faaliyetlerine ayırmakta ve yüksek teknolojili ürünlerini hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda satmaktadır. Aselsan, 2020 yılında dünyanın en büyük 100 savunma sanayi şirketi listesinde 48. sırada yer almıştır

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.