ASPİLSAN Enerji, Orta Doğu’ya Lityum İyon Pil İhracatına Başladı

ASPİLSAN Enerji, Avrupa pazarına yönelik ihracatını sürdürürken, Orta Doğu pazarına da girdi.

ASPİLSAN IN18650A28 PİL

Türkiye’nin ilk ve tek lityum iyon pil üreticisi ASPİLSAN Enerji, Avrupa pazarına yönelik ihracatını sürdürürken, Orta Doğu pazarına da girmeyi başardı.

Şirket, Birleşik Arap Emirlikleri’ne toplam 250 bin adet ASPİLSAN INR18650A28 lityum iyon silindirik pil ihraç etti.

ASPİLSAN Enerji, ürettiği lityum iyon pillerin kalitesini uluslararası birçok kalite sertifikasıyla tescillettirdi. IATA, UN38.3, IEC 62133, IEC 61960 ve IEC 62619 standartlarında yer alan gereksinimleri karşılayan ASPİLSAN Enerji, Avrupa’da lityum iyon 18650 pillerin seri üretimini yapan ilk firma oldu.

ASPİLSAN Enerji, Avrupa pazarına yönelik ihracatını sürdürürken, Orta Doğu pazarına da girmeyi başardı. Şirket, Birleşik Arap Emirlikleri’ne toplam 250 bin adet ASPİLSAN INR18650A28 lityum iyon silindirik pil ihraç etti. Bu ihracat, ASPİLSAN Enerji’nin Orta Doğu pazarındaki ilk ihracatı oldu.

ASPİLSAN INR18650A28 Pili Nedir?

ASPİLSAN Enerji’nin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi tamamen yerli ve milli olan lityum iyon silindirik pil hücresidir. Kimyası ve bileşimi nikelce zengin lityum-nikel-manganez-kobalt oksit. Boyutu 18650, kapasitesi 2900 mAh ve nominal voltajı 3.68V. Tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları ASPİLSAN Enerji’ye aittir.

ASPİLSAN Enerji, lityum iyon pil üretiminde Türkiye’nin lider firması olmanın yanı sıra, dünya pazarında da rekabetçi bir konuma gelmeyi hedefliyor. Şirket, yeni nesil pil teknolojileri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yakıt pili ve hidrojen enerjisi alanında da Ar-Ge merkezi kurdu.

https://www.aspilsan.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.