ASPİLSAN Enerji, Türkiye’nin İlk Lityum İyon Pil Üretim Tesisi Olarak Avrupa Standartlarını Başarıyla Tamamladı

ASPİLSAN, INR18650-A28 lityum iyon pil hücrelerinin kalitesini tescilledi.

Aspilsan Silindirik Pil - A28
aspilsan.com

ASPİLSAN Enerji, Kayseri’de yer alan fabrikasında ürettiği INR18650-A28 lityum iyon pil hücrelerinin kalitesini uluslararası kalite standartlarıyla tescilledi.

ASPİLSAN Enerji, Türkiye’nin ilk lityum iyon pil üretim tesisini kurarak Avrupa pazarına odaklanmıştır. Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nde 25 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren fabrika, 2022 yılının Haziran ayında seri üretime başlamıştır. Şirket, ürettiği INR18650-A28 lityum iyon pil hücrelerinin kalitesini uluslararası kalite standartlarıyla tescillemiştir.

ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, akreditasyon süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, pil hücrelerinin performans ve güvenlik kabiliyetlerinin uluslararası kalite standartlarını karşıladığını ve birçok sertifika aldığını belirtmiştir. İlk olarak pil kalitesini ve nakliye güvenliğini sağlamak amacıyla IATA’nın UN38.3 standardı kapsamında sertifikasyon sürecini tamamlayan ASPİLSAN, A28 pil hücrelerinin zorlu koşullara dayanıklılığını test etmiştir. Ayrıca, uluslararası standartlar hazırlayan IEC’nin yayınladığı gereksinimleri karşılayan A28 pillerinin güvenlik ve performans testlerinden başarıyla geçtiği ve sertifikalandırıldığı da vurgulanmıştır.

Bu başarıların yanı sıra, Alman Batemo GmbH tarafından yapılan test ve analizler sonucunda ASPİLSAN INR18650A28 hücrelerinin yüksek performans sergilediği belirtilmiştir. Batemo GmbH, bu hücrelerin sonuçlarını bağımsız hücre performans değerlendirmelerine eklemiş ve pil kütüphanelerine dahil etmiştir.

ASPİLSAN Enerji, gelecek dönemde müşteri taleplerini karşılamak ve farklı ülkeler, sektörler veya ürünlere özgü test ve sertifikasyon ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışmalarına devam edeceğini belirtmiştir. Şirket, 2023 yılı içinde önemli bir pil ihracatçısı olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürecektir.

https://www.aspilsan.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.