ASELSAN ve BAYKAR’dan 17,6 milyon dolarlık dev işbirliği!

ASELSAN, BAYKAR Makina ile yeni bir işbirliğine imza attı.

ASELSAN, BAYKAR, CATS

ASELSAN, Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi şirketlerinden biri olan BAYKAR Makina ile yeni bir işbirliğine imza attı.

Şirketler arasında 17,6 milyon dolarlık Elektro Optik Sistem teslimatlarına yönelik bir sözleşme imzalandı. Bu sözleşme kapsamında ASELSAN, BAYKAR Makina’nın ürettiği milli SİHA’lar için geliştirdiği CATS adlı kamerayı sağlayacak. CATS, Kanada’nın ambargosuna rağmen Karabağ’da Azerbaycan’a destek veren Türkiye’nin milli teknoloji ürünü olarak dikkat çekiyor. CATS, bugüne kadar 12 farklı ülkeye ihraç edildi ve Türkiye’nin savunma sanayi ihracatına katkı sağladı.

CATS Kamera Sistemi Nedir?

CATS, Common Aperture Targeting System adı verilen bir elektro optik sistemdir. ASELSAN tarafından geliştirilen bu sistem, SİHA’ların hedef tespit ve takip yeteneklerini artırmak için tasarlanmıştır. CATS, yüksek çözünürlüklü görüntüleme, gece görüşü, lazer işaretleyici ve lazer mesafe ölçer gibi özelliklere sahiptir. CATS, ayrıca SİHA’ların farklı hava koşullarında ve düşük irtifalarda uçmasına olanak tanır.

https://www.baykartech.com

yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.