ATMACA, Gemileri Karadan Vuracak

Roketsan, ATMACA gemisavar füzesini kara konuşlu mobil kara aracından başarıyla fırlattı.

Roketsan, Türkiye’nin ilk gemisavar füzesi ATMACA’yı kara konuşlu mobil kara aracından başarıyla fırlatarak kordinat ve güdüm yeteneği testi gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl kalifikasyon testleri tamamlanan ATMACA gemisavar füzesinin deniz platformlarında (Milgem Korvetleri, hücumbotlar, firkateynler) kullanılmak üzere seri imalatına başlandı. Roketsan denizde yaşanan bu başarıyı kara konuşlu mobil araçlara taşımak için çalışmalara başladı. Roketsan tarafından gerçekleştirilen bu test ile ATMACA gemi savar füzesinin kullanım alanının genişletilmesi hedeflenmekte. 250 km menzile sahip kara konuşlu ATMACA sistemlerinin devreye girmesiyle Türk sahilleri her zamankinden çok daha güvenli olacak.

ATMACA Gemisavar Füzesi

ATMACA, su üstü harbinde harekât ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilmiş; hücumbot, firkateyn ve korvetlerde kullanılabilen, yüksek hassasiyetli gemisavar füzesidir.

https://www.roketsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.