Bayraktar KALKAN DİHA’nın Yüksek Uçuş Başarısı

Dikey Kalkış ve İniş yapabilen İnsansız Hava Aracı Bayraktar KALKAN (VTOL UAV), 30. uçuş testini başarıyla tamamladı.

Baykar Teknoloji, Bayraktar KALKAN DİHA ile yeni bir başarıya daha imza attı. Dikey Kalkış ve İniş yapabilen İnsansız Hava Aracı (VTOL UAV), 30. uçuş testini başarıyla tamamlayarak bu alanda ilgileri üzerine çekti.

KALKAN DİHA, 14,500 feet yükseklikte uçuş gerçekleştirerek, toplamda 70 saatin üzerinde başarılı uçuş gerçekleştirdi. Bu, hem teknolojik kapasitesini hem de operasyonel etkinliğini kanıtlar nitelikte.

Baykar tarafından yerli olarak geliştirilen BG-160 kamerası ile donatılan KALKAN DİHA, yüksek çözünürlüklü termal görüntüleme yeteneği sayesinde gece operasyonlarında da etkin bir şekilde kullanılabiliyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.