Bayraktar TB3, 8. Uçuş Testini Başarıyla Tamamladı

Bayraktar TB3, 8. uçuş testini başarıyla tamamladı.

Türkiye’nin yerli ve milli insansız hava aracı (İHA) Bayraktar TB3, 8. uçuş testini başarıyla tamamladı.

Baykar Teknoloji’nin Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bayraktar TB3’ün 8. uçuş testini başarıyla tamamladığını duyurdu. Bayraktar, paylaşımında “Orta İrtifa Testi-2” ifadesini kullandı.

Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 sekinci uçuş testi X paylaşımı

Bayraktar TB3, TEI tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk havacılık motoru TEİ-PD170 motoru ile 18 bin feet yüksekliğe çıkarak orta irtifa testini de tamamladı. Ayrıca, Bayraktar TB3, 10 kez touch and go testi uygulayarak uçak gemisinden iniş ve kalkış kabiliyetini gösterdi.

Bayraktar TB3, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine girmesi planlanan, Türkiye’nin ilk uçak gemisi niteliğindeki TCG Anadolu’ya özel olarak tasarlanmış bir İHA. Bayraktar TB3, istihbarat, gözetleme, keşif ve saldırı görevlerini yerine getirebilecek. Bayraktar TB3, kanat altına yerleştirilen akıllı mühimmatlarla da taarruz yapabilecek ve hedefleri vurabilecek.

https://www.baykartech.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.