Bayraktar TB3, PD170 Motoru İle 10. Testini de Başarıyla Tamamladı

Bayraktar TB3 insansız hava aracı (İHA), TEİ-PD170 motoruyla gerçekleştirdiği bir orta irtifa testini daha başarıyla tamamladı.

Türkiye’nin ilk uçak gemisi Anadolu’da görev yapacak olan Bayraktar TB3 insansız hava aracı (İHA), TEİ-PD170 motoruyla gerçekleştirdiği bir orta irtifa testini daha başarıyla tamamladı.

Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile kısa pistli uçak gemilerinden kalkış ve iniş yapabilecek olan Bayraktar TB3’ün 20 bin feet yüksekliğe ulaşarak 4. orta irtifa testini tamamladığı. Ayrıca, toplam uçuş saatinin de 49 saat 27 dakikaya ulaştığı bilgisini takipçileri ile paylaştı.

https://www.baykartech.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.