Bayraktar TB3, Rüzgara Meydan Okuyarak 3. Uçuş Testini Tamamladı

Bayraktar TB3, 130km hızla esen rüzgara karşı koyup 3. uçuş testini başarıyla tamamladı.

Baykar Teknoloji’nin geliştirdiği yeni nesil insansız hava aracı Bayraktar TB3, 130km hızla esen rüzgara karşı koyup 3. uçuş testini başarıyla tamamladı.

Selçuk Bayraktar, bu önemli başarıyı twitter hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı ve bir video yayınladı. Bayraktar TB3, 14 metre kanat açıklığına, 8.35 metre uzunluğa ve 2.6 metre yüksekliğe sahiptir. Maksimum kalkış ağırlığı 1450 kilogramdır ve 280 kilogram yük kapasitesine sahip olup, 24 saatten fazla havada kalabilir. Ayrıca kısa pistli uçak gemilerinden kalkış ve iniş yapabilme yeteneğine sahiptir. Bayraktar TB3, Türk savunma sanayisinin gelişmiş yeteneklerini ortaya koyan bir projedir.

https://www.baykartech.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.