Bayraktar TB3, TCG Anadolu’ya Bir Adım Daha Yaklaştı: 15. Uçuş Testi Başarıyla Gerçekleşti

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bayraktar TB3’ün 15. uçuş testini tamamladığını duyurdu.

Bayraktar TB3, 17 Ocak 2024 Çarşamba günü 15. uçuş testini de başarıyla tamamladı. BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sistem Tanımlama Performans Testi”ni sorunsuz geçen Bayraktar TB3’ün toplam uçuş saatinin 112 saat olduğunu duyurdu.

Bayraktar TB3, görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olacak. Bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilecek ve deniz aşırı hedeflere karşı keşif-gözetleme, istihbarat ve taarruz görevlerini icra ederek Türkiye’nin caydırıcı gücünde çarpan etkisi yapacak.

Bayraktar TB3’ün 2024 yılı içinde TCG Anadolu gemisinde testlere başlanması planlanıyor. Bayraktar TB3’ün sahip olacağı kabiliyetler, bu sınıftaki insansız hava araçları açısından da önemli bir yenilik olacak.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.