Bayraktar TB3, Yüksek İrtifada Test Edildi

Bayraktar TB3 16. test uçuşunda 30 bin feet irtifada başarıyla test edildi.

Baykar’ın teknoloji lideri Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3’ün 16. test uçuşunu ve yüksek irtifa sistem performans testini başarıyla tamamladığını sosyal medya hesabından paylaştı.

Bayraktar TB3 16. test uçuşunda 30 bin feet irtifada başarıyla test edildi. Bayraktar TB3, kısa pistli uçak gemilerinden kalkış ve iniş yapabilen Türkiye’nin ilk yerli İSHA’sı.

Bayraktar TB3, Baykar’ın daha önce geliştirdiği ve dünyanın en iyi İHA’sı olarak kabul edilen Bayraktar TB2’nin geliştirilmiş bir versiyonu. Bayraktar TB3, katlanabilir kanatlara, gelişmiş aviyonik sistemlere, yerli motorlara ve daha fazla mühimmat kapasitesine sahip. Bayraktar TB3, 30 bin feet irtifaya, 300 km/saat hıza ve 24 saat havada kalma süresine ulaşabiliyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.