Co Print ile klasik 3D yazıcılardan renkli üç boyutlu baskı almak mümkün

Co Print çok filamentli 3D baskı modulü ile geleneksel 3D yazıcılardan çok renkli-malzemeli 3D baskılar oluşturulabiliyor.

Co Print çok filamentli 3D baskı modulü ile tek baskı ucuna sahip 3D yazıcılardan çok renkli-malzemeli 3D baskılar oluşturulmasına imkan tanıyor.

Masaüstü 3D yazıcılar günümüzde giderek daha yaygın bir kullanıma sahip olmaktadır. Fakat piyasada kullanımda olan masaüstü 3D yazıcıların çok yüksek çoğunluğu tek baskı ucu ve tek filament besleme mekanizmasına sahiptir. Kullanıcılar çok daha uygun fiyatlı olan tek filament kullanımlı 3D yazıcılar ile 3D üretime başlamaktadırlar ama kullanıcı kitlesinin çoğunluğunun ihtiyacı çoklu filament ile renkli 3D baskılar veya 2-3 tür malzemeden oluşan 3D baskılar elde etmektir.

Kullanıcılar bu sorun ile karşılaştıktan sonra çok filamentli üretim yapabilen 3D yazıcı almanın yüksek maliyeti ile karşılaşmaktadırlar. Tek filament kullanımlı 3D yazıcılarını dönüştürmek isterlerse de pazarda bu işlevde ürünler mevcuttur fakat bu ürünler fiyat performans açısından istenilen seviyede olmamasından ötürü kullanıcı kitlesinin çoğunluğu çok filamentli 3D baskıya geçiş yapamamaktadır.

Co Print Nedir?

Co Print, 7 adet filament besleme mekanizması ile 3D yazıcılara giren filamenti otomatik olarak değiştiren ve bu sayede piyasadaki bütün 3D yazıcıların tek baskı ucu ile çok renkli ve çok malzemeli modeller üretebilmesini sağlayan çok filamentli 3D baskı modülüdür.

Aslında Co Print’in yaptığı 3D yazıcının baskı ucuna giden filamentleri baskı anında otomatik olarak değiştirmektir. Bu sayede üretilen modeller çok filamentli olur. Üstelik bütün masaüstü 3D yazıcılarla birlikte çalışabilen Co Print, kolay kullanımlıdır ve sektördeki herkes için ulaşılabilir fiyata sahiptir.

Co Print Hakkında

Co Print, 3D yazıcı sektörüne heyecan duyan bir ekip tarafından 3D yazıcı pazarına inovatif ürünler sunmak amacıyla kuruldu. İlk ürünleri, masaüstü 3D yazıcılar için çok-filamentli 3D baskı modülüdür. Firma Türkiye’deki önemli kuluçka merkezlerine kabul edildi, girişimcilik yarışmalarında ödüller aldı.

Geliştirdikleri ürünü seri üretime uygun, son kullanıcıya yönelik ürüne dönüştürme çalışmlarına başlayan firma. 2021 yılında Dünyanın en büyük masaüstü 3D yazıcı üreticisi Creality firması ile stratejik işbirliği kurdu. Kickstarter kitle fonlaması kampanyasında 30 günde 64 farklı ülkeye 450 adet (tahmini) ön satış gerçekleştirip 148 bin 500 İngiliz Sterlini satış yaptı.

https://coprint3d.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.