Döner Kanatlı Milli Vurucu İHA KARGU ‘dan ihracat başarısı geldi

STM, Döner Kanatlı Milli Vurucu İHA KARGU 'nun ihracat başarısı yakaladığını sosyal medya hesabından duyurdu.

STM Kamikaze İHA KARGU

Türk savunma ve teknoloji firması STM, TSK tarafında da kullanılan Türkiye’nin ilk ve tek Döner Kanatlı Milli Vurucu İHA KARGU ‘nun ihracat başarısı yakaladığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Kamikaze İHA KARGU Nedir?

KARGU tek er tarafından taşınabilen, görüş içi ve görüş ötesi hedefleri tespit ve imha etme kabiliyetine sahip, Taşınabilir Döner Kanatlı Milli Vurucu İHA çözümüdür.

KARGU platformu, görev bilgisayarı marifetiyle tamamen otonom şekilde seyrüsefer icra etme ve operatör tarafından görev bölgesinde tespit edilen sabit veya hareketli hedefleri etkin ve isabetli şekilde imha etme kabiliyetine sahiptir. Sistem, “Man-in-the-Loop” prensibi ile tamamen operatör kontrolünde görev yapmaktadır.

Sistem; “Vurucu İHA Platformu (VİHA)” ve “Yer Kontrol Ünitesi” bileşenlerinden oluşmaktadır.

KARGU sistemi, görev iptali ve eve dönüş fonksiyonları sayesinde tekrar kullanılabilmektedir. Sistem, Elektro Optik ve Kızılötesi kameraları vasıtasıyla gece ve gündüz görev yapabilme kabiliyetine sahiptir.

https://www.stm.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.