Eşkâl belirleyen x-ray cihazı

yuzde100yerli.com kapak resmi

İzmir’de faaliyet gösteren Elektral Elektromekanik’in eşkâl belirleyen x-ray cihazı, meydana gelen olaylarda robot resme ihtiyaç bırakmayacak. Cihaz Erbil, Viyana, Bangladeş gibi havalimanlarında kullanılmaya başlandı. “ThruScan” adı verilen cihaza ileriki dönemde, aranan şahısları polise bildirme özelliğinin de eklenmesi planlanıyor.

Yeşil Ar-Ge ve inovasyona yönelen KOBİ’ler, büyük başarılara imza atıyor. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde (İAOSB) faaliyet gösteren Elektral Elektromekanik AŞ, yüksek hassasiyetli kapı tipi metal detektörü (x-ray) üretti. Cihaz üzerinde bulunan kamera ile geçenlerin fotoğrafını ve görüntüsünü çekerek eşkâlini belirliyor. Yer ve zamanını da kaydeden cihazın, meydana gelen bir olayda robot çizime gerek kalmadan veri tabanına ulaşılarak eşkâl alınabiliyor. “ThruScan” adı verilen cihaz, suçluların veya arananların yakalanması konusunda da büyük kolaylık sağlayacak. Elektral Elektromekanik AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Erdem Dinçsoy, dünyanın en büyük üç metal dedektör üreticisinden biri olduklarını belirterek, eşkâl belirleyen kapı tipi metal dedektörünü 16 ay süren bir Ar-Ge ve inovasyon çalışması sonucu ürettiklerini söyledi. Dinçsoy, cihazın güvenliği yüksek olan bölgelerde ve birçok havalimanında kullanılmaya başlandığını belirtti.

http://kolayurl.com/vpr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.