• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 18, 2018 PAZAR
 

Eşkâl belirleyen x-ray cihazı

1 Oca
2014
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (20 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,95)
Loading...

İzmir’de faaliyet gösteren Elektral Elektromekanik’in eşkâl belirleyen x-ray cihazı, meydana gelen olaylarda robot resme ihtiyaç bırakmayacak. Cihaz Erbil, Viyana, Bangladeş gibi havalimanlarında kullanılmaya başlandı. “ThruScan” adı verilen cihaza ileriki dönemde, aranan şahısları polise bildirme özelliğinin de eklenmesi planlanıyor.

Yeşil Ar-Ge ve inovasyona yönelen KOBİ’ler, büyük başarılara imza atıyor. İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde (İAOSB) faaliyet gösteren Elektral Elektromekanik AŞ, yüksek hassasiyetli kapı tipi metal detektörü (x-ray) üretti. Cihaz üzerinde bulunan kamera ile geçenlerin fotoğrafını ve görüntüsünü çekerek eşkâlini belirliyor. Yer ve zamanını da kaydeden cihazın, meydana gelen bir olayda robot çizime gerek kalmadan veri tabanına ulaşılarak eşkâl alınabiliyor. “ThruScan” adı verilen cihaz, suçluların veya arananların yakalanması konusunda da büyük kolaylık sağlayacak. Elektral Elektromekanik AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Erdem Dinçsoy, dünyanın en büyük üç metal dedektör üreticisinden biri olduklarını belirterek, eşkâl belirleyen kapı tipi metal dedektörünü 16 ay süren bir Ar-Ge ve inovasyon çalışması sonucu ürettiklerini söyledi. Dinçsoy, cihazın güvenliği yüksek olan bölgelerde ve birçok havalimanında kullanılmaya başlandığını belirtti.

http://kolayurl.com/vpr

Eşkâl belirleyen x-ray cihazı için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X