Filipinler taarruz helikopteri olarak TAİ T129 ATAK’ı seçti

Filipinler Hava Kuvvetlerinin taarruz helikopteri ihtiyacını karşılamak için TAİ T129 ATAK'ı tercih edeceklerini açıkladı.

TUSA ATAK T129

Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana, Filipinler Hava Kuvvetlerinin taarruz helikopteri ihtiyacını karşılamak için TAİ T129 ATAK’ı tercih edeceklerini açıkladı.

Savunma bakanı Lorenzana bugün yaptığı basın açıklaması ile önümüzdeki yıl Filipinler hava kuvvetlerinin ihtiyacı olan taarruz ve genel maksat helikopteri ihtiyacının karşılanması için toplamda 16 adet helikopter satın alınacağını bildirdi. Yapılan basın açıklamasında genel maksat helikopteri olarak Amerikan yapımı Sikorsky Black Hawk helikopterlerinin tercih edildiğini, Kanada ile yapılan taarruz helikopteri anlaşmasının iptal edilerek, Türk Taarruz Helikopteri T129 ATAK helikopterini tercih edeceklerini açıkladı. Filipinler savunma bakanı Lorenzana satın alma sözleşmelerinin ne zaman imzalanacağı konusunda ise kesin bir bilgi vermedi.

https://www.tai.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.