• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 18, 2018 PAZAR
 

GÖKTÜRK-3 Geliyor

9 Mayıs
2013
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (28 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,96)
Loading...

Uydu

3 Ocak 2013 tarihinde yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısında; Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) görüntüsü alma özelliği taşıyacak GÖKTÜRK-3 Uydu Projesinin, TÜBİTAK Uzay ve ASELSAN’ın desteğiyle millÜ® olarak geliştirilmesi için, TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda yürütülen yoğun çalışmalar sonucunda sözleşme görüşmeleri tamamlanarak, GÖKTÜRK-3 SAR Uydu Sistemi Geliştirme Projesi Ön Tasarım Sözleşmesi, SSM ve TUSAŞ arasında, 8 Mayıs 2013 günü, IDEF-2013 11’nci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında yapılan törenle imzalanmıştır.

GÖKTÜRK-3 SAR Uydusu, kara, deniz ve hava sahası sınırlarının kısıtlamaları olmaksızın gece ve gündüz her hava şartında görüntü alma yeteneğine sahip olacak ve Alçak İrtifa Yörüngesine (LEO) yerleştirilecektir.

GÖKTÜRK-3 SAR Uydusu ile yüksek hassasiyetli arazi yükseklik modellerinin oluşturulması ve topoğrafik harita hazırlanması gibi yeteneklerin de kazanılması amaçlanmaktadır.

http://www.tai.com.tr

GÖKTÜRK-3 Geliyor için yorumlar

Avatar

messi

Mayısıs 12, 2013, 14:05

emeği geçenleri türkiye unutmayacak helal olsun bu bize Kıtalararası füzelerin yolunu açar

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 7 -1 0

Avatar

online alışveriş

Haziran 21, 2013, 11:06

bizde artık kendi araçlarımızı yapmaya başladık

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X