HAVELSAN, yerli Parmak İzi Tanıma Sistemi hizmete girdi

Yerli parmak izi tanıma sistemi hizmete alınarak nüfus müdürlüklerinde kullanılmaya başlandı.

HAVELSAN BİYOTEKSAN Parmak İzi Tanıma Sistemi

BİYOTEKSAN yürütücülüğünde geliştirilmesi tamamlanan yerli parmak izi tanıma sistemi hizmete alınarak nüfus müdürlüklerinde kullanılmaya başlandı.

Türkiye Cumhuriyeri Nüfus Müdürlüklerinde hizmete alınan ve BİYOTEKSAN yürütücülüğünde geliştirilen parmak izi tanıma sistemi ile ilk günde 50 binden fazla kayıt alındığı bilgisi paylaşıldı.

BİYOTEKSAN Nedir?

Yerli ve milli biyometrik teknolojileri ile ulusal ve kurumsal ürünler ve çözümler üreten BİYOTEKSAN, bir POLSAN ve HAVELSAN bağlı ortaklığıdır.

Yerli ve milli, hızlı, verimli, güvenilir bir biyometrik kimliklendirme sisteminin kurulması ülkemizin menfaati ve bireylerin güvenliği açısından gereklidir.

Bireylerin eşsiz biyolojik özellikleri (parmak izi, avuç damar izi, iris haritası gibi biyometrikler) kimliklerinin belirlenmesi için giderek artan oranda kullanılmaktadır. Gündelik yaşamda cep telefonlarında, hastanelerde ve bankalarda sık sık kullanılan biyometrik verilerin güvenliğinin sağlanması bir milli güvenlik meselesidir. BİYOTEKSAN işte bu amaçla, vatandaşlarımızın biyometrik verilerinin ülkemizde kalması ve bir yandan yüksek standartlarda korunurken diğer yandan da hayatı kolaylaştıracak şekilde rahat kullanımı için kurulmuştur.

https://www.biyoteksan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.