İlk Türk Yapımı Füze, Yıldırım Füzesi

İlk Türk füzesi, Yıldırım Füzesi Polatlı Cumhuriyet Meydanı'nda sergilendi.

ROKETSAN Füze

Sakarya Meydan Savaşı’nın 86. yıl dönümü dolayısıyla Polatlı Cumhuriyet Meydanı’nda ilk Türk füzesi Yıldırım Füzesi’nin de sergilendiği resmi tören geçidi yapıldı.

Törene, Kaymakam Hüseyin Eker, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Erkal Bektaş, Belediye Başkanı Yakup Çelik, garnizonda görevli subay ve astsubaylar ile vatandaşlar katıldı. Törende, Kurtuluş Savaşı sırasında son sınıf öğrencilerinin tamamı şehit olduğu için o yıl mezun veremeyen Kayseri Lisesi’ni temsilen gelen öğrenciler de yer aldı. Daha sonra Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Başkanlığı’na bağlı Mehteran Bölüğü ile atlı süvari birliği ve tarihi bölük geçiş yaptı.

Aralarında Panter obüsü ve Yıldırım füzesinin de yer aldığı motorlu askeri birlikler vatandaşları selamladı. Kutlamalar, öğleden sonra Duatepe’de gerçekleştirilecek etkinlikle devam edecek.

http://www.hurriyet.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.