İstanbul temalı ahşap oyuncaklar geliyor

Hediyem İstanbul tarafından bu yıl ilki düzenlenen İstanbul Temalı Ahşap Oyuncak Tasarım Yarışması

yuzde100yerli.com kapak resmi

İBB Kültür A.Ş.’nin, İstanbul temalı hediyelik eşyalarının ve tarihi kültürel mirasımıza dair eserlerin reprodüksiyonlarının üretimini gerçekleştiren markası “Hediyem İstanbul” tarafından bu yıl ilki düzenlenen “İstanbul Temalı Ahşap Oyuncak Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

Hediyem İstanbul gerçekleştirdiği yarışma sonucu üreteceği oyuncaklarla, uluslararası oyuncak sektörünün etkisiyle yabancı kültürlerle kendi kültüründen önce karşılaşan ve algıları sebebiyle o kültürün kodlarını kolayca benimseyen çocuklara daha yerel ve daha kaliteli ürünler sunmayı amaçlıyor. Çocuklar, İstanbul temalı ahşap oyuncaklar sayesinde kültürümüze ait simgelerle henüz küçük yaşta tanışma imkânı bulacağı gibi artık unutulmuş kültür öğelerini de bu oyuncaklar sayesinde zihinlerinde canlandırabilecek. Hediyem İstanbul oyuncakları, çocukların sağlığını ön planda tutarak ahşap malzeme ve doğal boyalar kullanarak üretecek.

Hediyem İstanbul tarafından bu yıl ilki düzenlenen “İstanbul Temalı Ahşap Oyuncak Tasarım Yarışması”nda; “Mahalle İstanbul” isimli tasarım ile Oğuzhan Yılmaz üçüncü, Martha & Morty” isimli çalışma ile Türker Acartürk ikinci olurken, “İstanbul Topaçları” isimli tasarım ile Doğukan Karapınar yarışmanın birincisi oldu.

Yarışmada ayrıca “Make İstanbul” ile Ulaş Tigin, “Galata Kulesi” ile Evren Yazıcı ve “İstanbul Kalıpları” ile Veysel Sever jüri özel ödülüne layık görüldü.

http://www.hediyemistanbul.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.