• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 24, 2018 CUMARTESİ
 

İstanbul temalı ahşap oyuncaklar geliyor

18 Eyl
2016
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

istkulturas-istanbul-oyuncaklari-2

İBB Kültür A.Ş.’nin, İstanbul temalı hediyelik eşyalarının ve tarihi kültürel mirasımıza dair eserlerin reprodüksiyonlarının üretimini gerçekleştiren markası “Hediyem İstanbul” tarafından bu yıl ilki düzenlenen “İstanbul Temalı Ahşap Oyuncak Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

Hediyem İstanbul gerçekleştirdiği yarışma sonucu üreteceği oyuncaklarla, uluslararası oyuncak sektörünün etkisiyle yabancı kültürlerle kendi kültüründen önce karşılaşan ve algıları sebebiyle o kültürün kodlarını kolayca benimseyen çocuklara daha yerel ve daha kaliteli ürünler sunmayı amaçlıyor. Çocuklar, İstanbul temalı ahşap oyuncaklar sayesinde kültürümüze ait simgelerle henüz küçük yaşta tanışma imkânı bulacağı gibi artık unutulmuş kültür öğelerini de bu oyuncaklar sayesinde zihinlerinde canlandırabilecek. Hediyem İstanbul oyuncakları, çocukların sağlığını ön planda tutarak ahşap malzeme ve doğal boyalar kullanarak üretecek.

Hediyem İstanbul tarafından bu yıl ilki düzenlenen “İstanbul Temalı Ahşap Oyuncak Tasarım Yarışması”nda; “Mahalle İstanbul” isimli tasarım ile Oğuzhan Yılmaz üçüncü, Martha & Morty” isimli çalışma ile Türker Acartürk ikinci olurken, “İstanbul Topaçları” isimli tasarım ile Doğukan Karapınar yarışmanın birincisi oldu.

Yarışmada ayrıca “Make İstanbul” ile Ulaş Tigin, “Galata Kulesi” ile Evren Yazıcı ve “İstanbul Kalıpları” ile Veysel Sever jüri özel ödülüne layık görüldü.

http://www.hediyemistanbul.com/

İstanbul temalı ahşap oyuncaklar geliyor için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X