İTÜ, PARS Roket takımından Amerika derecesi

IREC'a (Intercollegiate Rocket Engineering Competition) İTÜ'yü temsilen katılan Pars Roket Takımı ISTIKLAL adlı roketleriyle yarışmada 6. sırada yer aldı.

İTÜ PARS ROKET TAKIMI LOGO

Amerika Birleşik Devletleri’nin Utah eyaletinde bu yıl 11.si düzenlenen üniversiteler arası özgün roketçilik yarışmasında IREC (Intercollegiate Rocket Engineering Competition) İTÜ’yü temsilen katılan Pars Roket Takımı ISTIKLAL adlı roketleriyle yarışmada 6. sırada yer aldı.

2 kategoriden oluşan yarışmada İTÜ’yü Pars Roket Takımı ve Lagari Thrust Roket takımları temsil etti. Yarışmaya katılan 2 takım da 10.000 feet (yaklaşık 3 km) hedeflenen Basic kategoride yer aldı. Pars Roket Grubu 3 yıllık tecrübelerini yansıtarak 11.252 feet yüksekliğe ulaştı ve istenilen görevleri de yerine getirdi. Yarışma öncesi sunum, tasarım, özgünlük gibi kriterlere göre puanlanılan yarışmada Pars Roket Takımı 6. sırada yer aldı.

http://ari24.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.