Roketsan Kasırga Füze Sistemi’nin ilk kafilesini TSK’ya teslim etti

yuzde100yerli.com kapak resmi

roketsan-kasirga-teslimati

Roketsan, tamamen yerli imkanlarla geliştirdiği karadan, kara hedeflerine karşı kullanılan 302 mm Kasırga Füze ve Silah Sisteminin ilk kafile üretimini tamamlayarak Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim etti.

Milli Savunma Bakanı Sn. Fikri IŞIK’ın katılımıyla 18 Kasım 2016 tarihinde Roketsan tesislerinde gerçekleştirilen teslim töreninde; Fırlatma Aracı, Taşıma-Yükleme Aracı, Komuta Aracı ve 302 mm Füzeler Roketsan Genel Müdürü Selçuk YAŞAR tarafından 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Aykut TONBUL’a teslim edildi.

Roketsan tarafından milli imkân ve kabiliyetler kullanılarak tasarlanan, geliştirilen ve üretilen 302 mm Füze ve Silah Sistemi, yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 30 km’den 120 km mesafeye kadar kritik nokta hedeflerini yoğun ve etkili biçimde ateş altına alabilme yeteneğine sahiptir. Bu üstün özellikleri ile; zamanında, doğru ve yüksek ateş gücü sağlayarak manevra birliklerine mükemmel ateş desteği verecektir.

http://www.roketsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.