• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 20, 2018 SALI
 

Karel

17 Mar
2007
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (21 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,48)
Loading...

Karel, 1986 yılında özgün tasarımlarıyla, Türkiye’de elektronik telefon santralı pazarını yaratmış, bu pazara PBX ürünleri kazandırmış ve Türkiye’nin haberleşme alanında elektro-mekanik sistemlerden elektronik haberleşme sistemlerine geçişinde öncü olmuştur.

Bundan 20 yıl önce çıktığı yolculukta, Türkiye’nin teknolojiye çok yüksek bedeller ödediğini görerek, ülkemizde bunu sağlayabilecek yeterli insan gücü ve ekonomik altyapının olduğuna inanmıştır. Yurtiçi ve yurtdışında pazarlarda elde ettiği başarıları ile alanında liderdir. Sektörde yüzde yüz yerli sermaye ile bunu başarabilen nadir şirketlerden biri olan Karel vizyonuna paralel olarak, konusundaki teknolojik gelişmeleri ülke koşullarına en uygun şekilde pazara sunmaktadır.

http://www.karel.com.tr

Karel için yorumlar

Avatar

Ahmet KUNT

Temmuz 6, 2007, 14:07

Telefon alanında Raks da var unutmayın. O da Türk malıdır. Yalnız üretim Çin’de yapılmaktadır. Bu da Avrupa ile rekabet için gerekli bir şey. Bunu yapmak istemiyorsanız ülkeniz için yatırımı teşvik etmeli ve paranın değerini düşürüp üreticileri dışsatıma (ihracata) mecbur etmeniz gerek… Bu da olmadığına göre mecbur siz tasarlayacksınız Çinliler üretecek.
Raks telefonları Türk Mühendisler tarafından tasarlanmıştır. Çinde üretilmesi ürünün %25 maliyetinin Çin’e kaymasına sebep oluyor… Kaynak Raks

http://www.intermobile.com.tr/

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

Cenk

Ekim 28, 2007, 05:10

Karel’i her zaman yabancı sanmıştım (bkz Türk insanının kendine güvensizliği) çok sevindim yerli olduğunu duyunca…alanlarında neredeyse tekeller…ihracatta da iyidirler umarım

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X