Kasisler Elektrik Üretecek

yuzde100yerli.com kapak resmi

yol_kasis

Dünyada hızla tükenmekte olan enerji kaynaklarına çözüm arayan Pamukkale Üniversitesi öğrencileri, kasislerden geçen araçların ağırlığından elektrik üretecek proje geliştirdi.

“Sokak aydınlatmaları ve trafik ışıkları için, hazır olan enerji kaynaklarını kullanmadan nasıl enerji üretebiliriz?” sorusuna uzun süre cevap aradıklarını ifade eden proje üreticilerinden Ali Çıyancı, “Bu doğrultuda elektrik üreten kasisleri ürettik. Projemizde, her araç kasislerden geçtiğinde, mekanik enerji elektrik enerjisine çevrilecek. Bu enerji, akülere depolanarak şehir içi aydınlatmalardan, trafik aydınlatmalarına verilecek. Projeye başlama amacımız, dünyadaki enerji kaynaklarının tükenmesi. Daha fazla enerji kaynağı üretme arayışına girdik. İşlek caddelerde bu projeyi uygulayarak, dünyada var olan enerji kaynaklarına büyük destek sağlayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

http://kolayurl.com/41i

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.