Kritik öneme sahip bir ürün daha millileştirildi

Kilitli kart tutucular Vikilit markasıyla Harp Savunma üzerinden millileştirildi.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Aselsan, satışının izne tabi olduğu kritik öneme sahip bir ürünü daha “Kilitli Kart Tutucu” Harp Savunma üzerinden millileştirdi.

Harp Savunma tarafından geliştirilen kilitli kart tutucular Vikilit markası ile üretilmeye başlandı. Harp Savunma gerçekleştirdiği başarılı millileştirme çalışmalarından ve iş birliğinden dolayı Aselsan’dan teşekkür belgesi de aldı.

Kilitli kart tutucu nedir?

Kilitli kart tutucular elektronik devreleri bulundukları birime fiziksel olarak entegre etmek amacıyla kullanılan parçalardır. Kilitli kart tutucular sürekli tireşim ve darbelere maruz kalan cihazlara ait elektronik devrelerin bir bütün halinde ve güvenli bir şekilde çalışabilmeleri için fiziksel montaj birimi olarak kullanılmaktalar. Özellikle askeri ve havacılıkla ilgili cihazların üretiminde yoğun olarak kullanılan kilitli kart tutucular yurt dışından yoğun olarak ithal edilmekteydi.

http://www.harp.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.