TUSAŞ AR-GE harcamalarını ikiye katladı

TUSAŞ, 2019 yılındaki toplam cironun yüzde 34.4’ünü AR-GE harcamalarına ayırdı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

2018 Ar-Ge harcamalarında 1.5 milyar TL‘yi bulan TUSAŞ, 2019 yılında bu rakamı ikiye katlayarak Ar-Ge ve inovasyon projelerinde toplamda 3 Milyar TL’lik bir harcama gerçekleştirdi.

Türkiye’nin öncü havacılık şirketi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Ar-Ge yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2019 yılındaki toplam cironun yüzde 34.4’ü AR-GE harcamalarına ayrılmış oldu.

Yüksek teknoloji gerektiren havacılık ve uzay sanayinde güncel teknolojiyi ürünlerine ve ülkemize kazandırmak için kesintisiz Ar-Ge yatırımlarına devam eden TUSAŞ, son yıllarda artan Ar-Ge ivmesini hız kesmeden sürdürüyor. TUSAŞ, küresel ölçekte sürdürülebilir rekabetçi avantaj sağlamak için yenilikçi teknolojileri takip ederek ve ürünlerine entegre ederek, havacılık ve uzay ekosistemine yön veren öncü bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

https://www.tusas.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.