Milli Lazer Hedef Algılayıcı TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirildi

Hava hava ve hava savunma füzeleri için kritik öneme sahip olan Lazer Hedef Algılayıcı TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirildi.

TÜBİTAK SAGE Lazer Algılayıcı Dedektör

Hava hava ve hava savunma füzeleri için kritik öneme sahip olan Lazer Hedef Algılayıcı dedektörler TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilerek bu alandaki dışa bağımlılık sona erdirildi.

Türk savunma sanayisi 2019 ve 2021 yılında yaşanan Kovid 19 salgınının neden olduğu yavaşlamanın ardından tekrar atağa kalktı. Her geçen gün bir yeni gelişmenin duyrusunun yapıldığı şu günlerde bir güzel haber de TÜBİTAK SAGE’den geldi.

Milli imkanlarla geliştirilen hava hava füzeleri Bozdağan ve Gökdoğan için kritik öneme sahip olan Lazer Hedef Algılayıcı dedektörler milleştirilerek bu alandaki dışa bağımlılığa son verildi. TÜBİTAK SAGE trafından millileştirilen dedektörler ayrıca hava savunma füzeleri Hisar A+ ve Hisar O+ için de kritik öneme sahip parçalardan biri olarak öne çıkıyor.

https://www.sage.tubitak.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.