Nanografi’den Devrim Yaratacak Malzeme: Holey Süper Grafen

Holey Süper Grafen, ileri malzeme teknolojilerinde bir devrim yaratmaya hazırlanıyor

Nanografi Holey Siper Grafen

Nanoteknoloji alanında faaliyet gösteren Nanografi, grafenin yeni ve daha etkin modelini geliştirdi. Holey Süper Grafen adı verilen bu malzeme, ileri malzeme teknolojilerinde bir devrim yaratmaya hazırlanıyor.

Holey Süper Grafen, grafen yapısının içinde delikler ve gözenekler bulunan özel bir türü olarak tanımlanıyor. Bu malzeme, grafenin özelliklerini korurken, aynı zamanda yeni yetenekler kazandırıyor. Ultra-yüksek iletkenlik, yüksek yüzey alanı, daha iyi elektrokimyasal performans gibi üstün özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Bu özellikleri sayesinde Holey Süper Grafen, elektrikli enerji depolama, enerji dönüşümü, su arıtma, biyolojik araştırmalar gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir. Bu malzeme, teknolojik uygulamaların sınırlarını zorlayarak etkin çözümlere olanak sağlayabilir.

Nanografi’nin bünyesinde geliştirilen ve üretilen Holey Süper Grafen, sürdürülebilirlik ve yüksek performansı bir araya getirerek hem endüstriyel hem de akademik uygulamalar için ideal bir malzeme haline gelecek. Nanografi, Holey Süper Grafen’i seri üretim altyapısı ile yüksek teknoloji şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Bu ürün Ekim ayında ilk ihracat başarısını da gerçekleştirdi ve gram değeri itibariyle üretilmiş olan en yüksek katma değerli ürünler arasına girdi.

Nanografi yetkilisi Dr. Ahmet Oral, Holey Süper Grafen’in nanoteknoloji alanında önemli bir yenilik olduğunu belirterek, “Bu malzeme sayesinde birçok sektörde yeni standartları belirleyecek ve çıtayı yukarı taşıyacak. Nanografi olarak bu alanda yaptığımız çalışmalarla Türkiye’nin nanoteknoloji ihracatına katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Nanografi’nin web sitesinde, Holey Süper Grafen’in 1 gramının 199 dolar olduğu belirtiliyor. Ancak bu fiyat, sipariş edilen ürünün özelliklerine ve miktarına göre farklılık gösterebilir. Nanografi’nin yetkilisi Dr. Ahmet Oral, Holey Süper Grafen’in gram değeri itibariyle üretilmiş olan en yüksek katma değerli ürünler arasına girdiğini söylüyor.

https://www.nanografi.com.tr

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.