Onuk Cars, S56 için seri üretime hazırlanıyor

yuzde100yerli.com kapak resmi

Onuk-S56-03

Yedi ülkenin deniz kuvvetlerinde görev yapan hücumbotları tasarladıktan sonra trafik kazasında hayatını kaybeden Kaan Onuk’un bir hayali daha gerçek oluyor. Kaan’ın ilk çizimini yaptığı ‘Sazan’ adlı Otomobili Tuzla’daki hücumbot tersanesinde geliştiren babası Dr. Ekber Onuk, S56 adlı tamamen Türk tasarımı otomobili seri üretime geçirmeye hazırlanıyor.

Tamamen özgün Türk tasarımı bir spor otomobil hayali kuran Dr Ekber Onuk, bu hayalini gerçekleştirmeye çok yakın. Onuk tersanesinde ilk defa üretimi yapılan Sazan ve Sazan LM yarış otomobilinden sonra biri elektirikli iki adet daha araç tasarlandı ve üretildi. Üretilen bu araçlar içinden Onuk S56’nın seri üretimi için görüşmelerini sürdüren Dr. Ekber Onuk eski çalışanı olduğu Ford (OTOSAN) ile anlaşma sağladı. Ford, S56’ya motor takarak Türkiye ve ABD pazarına sunmaya karar verdi.

http://www.onuk.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.