Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi Hisar O+ göreve hazır

Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi Hisar O+ seri üretime ve göreve hazır

Savunma sanayisi başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi Hisar O+ ‘nun seri üretime ve göreve hazır olduğunu duyurdu.

Savunma sanayisi başkanı İsmail Demir, Orta irtifa hava savunma sistemi Hisar O+ ile en uzak mesafede ve yükseklikte hızlı hareket eden hedefe gerçekleştirilen test atışlarından üstün başarılı elde edildiğini takipçileri ile paylaştı.

Hisar Hava Savunma Sistemi Füzeleri

HİSAR; askerî üs, liman, tesis ve birliklerin hava tehditlerinden korunması amacı ile sabit ve döner kanatlı uçaklara, seyir füzelerine, havadan karaya atılan füzelere ve insansız hava araçlarına [İHA] karşı kullanılan hava savunma füze ailesidir.

HİSAR-A ve HİSAR-O, aile bütünlüğü içinde modüler yapıda, farklı platform entegrasyonlarına, değişen atış kontrol ve komuta kontrol altyapılarına uyumlu şekilde tasarlanmıştır.

https://www.roketsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.