Otokar, Estonya’ya 130 milyon euro değerinde zırhlı araç ihraç edecek

Otokar, Estonya ile 6x6 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç satışı yapmak için 130 milyon Euro değerinde bir sözleşme imzaladı.

Otokar Estonya 6x6 Arma
kaitseinvesteeringud.ee

Türkiye’nin önde gelen kara sistemleri üreticisi Otokar, Estonya Savunma Yatırımları Merkezi ile 130 milyon euro tutarında bir sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında Otokar, Estonya Silahlı Kuvvetleri’ne ARMA 6×6 Zırhlı Personel Taşıyıcı araçları teslim edecek.

ARMA 6×6, yüksek hareket kabiliyeti, balistik ve mayın koruması, farklı silah ve kule sistemleri entegrasyonu gibi özellikleriyle dünyanın farklı coğrafyalarında kendini kanıtlamış bir platform. ARMA 6×6, ikinci kez bir NATO üyesi ülke envanterine girecek.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Sedef Vehbi, sözleşmenin Otokar için bir mihenk taşı olduğunu belirterek, “Estonya Silahlı Kuvvetleri’ne ARMA 6×6 araçlarımızla hizmet edecek olmaktan gurur duyuyoruz. Bu anlaşmayı Estonya Silahlı Kuvvetleri ve Otokar arasında uzun soluklu bir işbirliğinin başlangıcı olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Sözleşmeye göre, teslimatların 2024 yılı ikinci yarısında başlaması ve 2025 yılında tamamlanması planlanıyor. Araçlarla birlikte bakım ekipmanları ve eğitim hizmetleri de verilecek.

https://www.otokar.com.tr

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.