Karsan, Busworld 2023’te Elektrikli Ürün Gamıyla Göz Doldurdu!

Karsan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Busworld 2023 fuarında yenilikçi ürünleriyle yıldız oldu.

KARSAN e-JEST Busworld 2023

Geleceğin mobilitesinde bir adım önde olma vizyonuyla toplu taşıma sektörünün dönüşümünde öncü rol üstlenen Karsan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Busworld 2023 fuarında yenilikçi ürünleriyle yıldız oldu.

Tamamlanan yüzde 100 elektrikli ürün gamı ve dikkat çeken büyüme performansıyla fuarın en ilgi çeken markalarından biri olan Karsan, fuarda e-JEST, Otonom e-ATAK ve Hydrogen e-ATA modellerini sergiledi.

Karsan CEO’su Okan Baş, yaptığı açıklamada, Avrupa’da elektrikli minibüs ve midibüs pazarının lideri olan e-JEST ve e-ATAK modelleriyle 2022 yılını Avrupa’da lider olarak kapattıklarını, 2023 yılının ilk yarısında da pazar paylarını artırarak yüzde 6,7 seviyesine ulaştıklarını söyledi. Baş, “Yıl sonunda 22 ülkede toplam 1.000 elektrikli aracımızla yollarda olacağız. Yeni hedef pazarlarımızdan Kuzey Amerika’da ise 30 adet e-JEST ile şimdiden yol almaya başlamıştık, bu rakamı ise sene sonunda 100’ün üzerine taşıyacağız. Japonya pazarında yaptığımız anlaşma kapsamında sağdan direksiyonlu e-JEST aracımızı ise aralık ayında lanse edeceğiz. 3 yıl içinde Japonya pazarında da 300 adetlik satış hedefi belirledik kendimize.” dedi.

Baş, ayrıca otonom ve hidrojen teknolojileriyle de geleceğin mobilitesine yön verdiklerini belirterek, Otonom e-ATAK modelinin dünya çapında hizmet vermeye devam ettiğini, platooning ve uzaktan sürüş gibi yenilikçi özelliklerle de aracın verimliliğini ve güvenliğini artırdıklarını ifade etti. Baş, geliştirilmiş ısı pompası teknolojisiyle de elektrikli araçların soğuk iklim koşullarında daha uzun menzil vadettiklerini kaydetti.

Karsan, Busworld 2023 fuarında aynı zamanda müşterilerine sunduğu satış sonrası hizmetleriyle de fark yarattı. Baş, “Müşterimize verdiğimiz teknik eğitimler, online yardım masamız, 7/24 ulaşabilecekleri uluslararası çağrı merkezimiz, uzaktan diyagnoz sistemimiz, uçan teknik doktor ekibimiz, dedike satış sonrası teknik ekiplerimiz ve farklı lokasyonlardaki yedek parça depolarımızla müşterilerimizin daima yanında olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Karsan, Busworld 2023 fuarında ayrıca uluslararası alanda kazandığı 11 önemli ödülle de başarılarını taçlandırdığını duyurdu.

https://www.karsan.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.