TEMSA, sıfır emisyonlu 3 otobüs modelini Busworld Europe’ta tanıttı

TEMSA Busworld Europe fuarında sıfır emisyonlu 3 farklı otobüs modelini sergiledi.

TEMSA Busworld Europe

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Busworld Europe fuarında, ticari araç sektörünün önde gelen isimleri bir araya geldi. Fuarda, sürdürülebilirlik odaklı mobilite stratejisiyle dikkat çeken TEMSA, sıfır emisyonlu 3 farklı otobüs modelini sergiledi.

TEMSA’nın tanıttığı modeller arasında, elektrikli şehir içi otobüsü Avenue Electron, Avrupa’nın ilk elektrikli şehirlerarası otobüsü LD SB E ve Avrupa’nın en önemli hidrojenli araç üreticilerinden CaetanoBus ile ortak geliştirilen şehirlerarası hidrojenli otobüs yer aldı.

TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, basın toplantısında yaptığı açıklamada, sürdürülebilirlik konusundaki kararlılıklarını vurgulayarak, “Bugün 8’i elektrikli, 2’si ise hidrojenli olmak üzere ürün gamımızda yer alan 10 farklı araçla sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığımızı ortaya koyarken, küresel platformlarla da koordinasyon halinde, iş süreçlerimizi ve iş modellerimizi sürdürülebilirlik odağında sürekli olarak geliştiriyoruz” dedi.

Doğancıoğlu, ayrıca TEMSA’nın küresel pazarda da büyümesine devam ettiğini belirterek, “2023 yılında, öncelikli pazarlarımız arasında başı çeken Kuzey Amerika’da yüzde 30’luk bir büyüme performansı ortaya koyarken, buradaki pazar payımız da yüzde 20’ye yaklaştı. Euro bazında, EMEA bölgesinde yüzde 171; Batı Avrupa’da ise yüzde 77’lik büyüme rakamları yakaladık” diye konuştu.

https://www.temsa.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.