Roketsan TRLG-230 hedefi nokta atışı vuracak

Roketsan, yeni nesil topçu füzesi TRLG-230'u duyurdu.

Roketsan 20-70 km menzile sahip TRG-230 füze ailesinin yeni üyesi olan lazer güdümlü yeni nesil topçu füzesi TRLG-230’u duyurdu.

Roketsan tarafından geliştirilen ve testleri tamamlanan yeni nesi topçu füze sistemini Roketsan’ın Uydu Fırlatma Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi ile Patlayıcı Hammadde Üretim Tesisinin açılışına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açılış konuşmasında duyurdu.

Milli İHA’lar ile işaretlenen hedefler yeni nesil topçu füze sistemi TRLG-230 ile nokta atışı karadan vurulacak

Roketsan tarafından Nisan 2020’de başlatılan TRG-230 Füze Sistemine lazer arayıcı başlık entegrasyonu çalışması kapsamındaki test atışı görüntüleri de ilk kez yayınlandı. Bu görüntülerde, BAYKAR tarafından üretilen Bayraktar TB2 SİHA’nın lazer işaretlemesi yaptığı hedef, Lazer Güdümlü 230 mm Füze Sistemi (TRLG-230) tarafından başarılı şekilde vuruldu. Lazer Güdümlü 230 mm Füze Sistemi (TRLG-230) İHA ve SİHA’ların işaretlediği hedefleri karadan vurabilecek. Bu yeni gelişme sahada askerlerimizin gücüne güç katacak.

https://www.roketsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.