SAGE HABRAS altyapısında yapılan delici başlık testleri başarıyla gerçekleştirildi

HABRAS altyapısı ile ses hızının 1.5 katında hızlandırılarak başarılı bir şekilde çelik ile güçlendirilmiş 1 mt kalınlığındaki betonu deldi.

Delici başlığa sahip 1 tonluk milli mühimmat, HABRAS altyapısı ile ses hızının 1.5 katında hızlandırılarak başarılı bir şekilde çelik ile güçlendirilmiş 1 mt kalınlığındaki betonu deldi.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank SAGE HABRAS altyapısında gerçekleştirilen bu test sonrasında test’e ait bir video görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaştı.

HABRAS’ın yapımına 2017 yılının Haziran ayında başlandı. 31 ekimde açılışı yapılan HABRAS’ta, milli olarak geliştirilen silah sistemlerinin üretim aşamasındaki etkinlik testleri, seri üretilen mühimmatların kafile kabul testleri ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yurt dışından satın alınan silah sistemlerinin operasyonel koşullardaki farklı hedefler üzerindeki etkinlikleri test ediliyor.

https://www.sanayi.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.