TÜBİTAK SAGE Nüfuz Edici Bomba tanıtım filmi

Hava operasyonları ile gündeme gelen TÜBİTAK SAGE tarafından yerli imkanlarla geliştirilen Nüfuz Edici Bomba (NEB)'e ait tanıtım filmi.

Son zamanlarda TSK’nın terör örgütlerine karşı gerçekleştirdiği hava operasyonları ile gündeme gelen TÜBİTAK SAGE tarafından yerli imkanlarla geliştirilen Nüfuz Edici Bomba (NEB)’e ait tanıtım filmi.

TÜBİTAK SAGE ve MKEK ortaklığıyla geliştirme çalışmaları tamamlanan, yer üstü ve yer altındaki hedeflere karşı yüksek etkinlik sağlayan, GBU-10E/B lâzer güdüm kiti ve yine TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Hassas Güdüm Kiti ve ile kullanıma uyumlu olan Nüfuz Edici Bomba’nın (NEB) seri üretimine başlandı.

NEB, seri üretime geçmiş, Ardışık Delici Harp Başlığına sahip dünyanın ilk ve tek uçak bombasıdır. Sahip olduğu Ardışık Delici Harp Başlığı teknolojisi sayesinde düşük çarpma açılarında ve çarpma hızlarında dahi diğer ülkeler tarafından geliştirilen delici bombalara göre farklı hedef tiplerine karşı çok daha yüksek etkinlik sağlamaktadır.

http://www.tubitak.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.