• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 24, 2018 CUMARTESİ
 

Altaca Grubu yerli petrol üretimine hazırlanıyor

29 Tem
2015
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 5 üzerinden 3,67)
Loading...

altaca-grubu-gonen-tesisleri

Altaca Grubu tarafından yüzde 100 yerli teknolojiyle inşa edilen Türkiye’nin en büyük entegre biyogaz ve organik gübre üretim tesisi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından açıldı.

Organik atıklar ve ıslak biyokütleden, biyogaz, organik gübre, sentetik petrol ve hümik asit üretim proseslerinin tamamen Türk mühendis ve bilim adamlarınca geliştirildiğini belirten Altaca Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alper Önoğlu, “Yenilenebilir enerji alanında yeni teknolojiler üretmek ve mevcut teknolojileri geliştirerek daha verimli hale getirme hedefiyle 2010 yılında kurulmuş Altaca Enerji AŞ, bir Ar-Ge, mühendislik ve yatırım şirketi. Altaca Enerji’nin teknoloji üssü Gebze Teknopark’taki Ar-Ge merkezi. Geliştirilen bu teknolojiler birbiriyle entegre edilerek Gönen Çevre ve Enerji Kompleksi hayata geçiriliyor” dedi.

Altaca Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alper Önoğlu, Gönen Çevre ve Enerji Kompleksi’nde sentetik petrol üretimi yapacaklarını da söyledi. Projeye TÜBİTAK`ın da destek verdiğini vurgulayan Hasan Alper Önoğlu, fabrikadan çıkan posayı, teknolojisi kendilerine ait katalitik sıvılaştırma (CAT-LIQ) teknolojisi ile sentetik petrole dönüştüreceklerini açıkladı.

Altaca Grubu Gönen Çevre ve Enerji Kompleksi tesislerinde, sığır atıkları, tavuk atıkları, mezbaha atıkları, pirinç sapı, park ve bahçe atıkları gibi tarımsal atıklar, kostikli süt fabrikası atıkları, maya fabrikası atıkları ve atık su ile yetiştirilmiş enerji bitkileri işleniyor.

Kaynak: alternatifenerji.com

http://www.altacaenerji.com

Altaca Grubu yerli petrol üretimine hazırlanıyor için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X