Santrifüj Fan, Aselsan ve Milpower ortaklığı ile millileşti

Aselsan, santrifüj fanların Milpower firması üzerinden millileştirildiğini duyurdu.

Milpower Santrifüj Fan

Aselsan ihracat iznine tabi olan ve bu nedenle kritik öneme sahip santrifüj fan üretiminin Milpower firması üzerinden millileştirildiğini duyurdu.

Aselsan her geçen gün yeni bir milleştirme müjdesi vermeye devam ediyor. Savunma projelerinde yoğun olarak kullanılan ve yurt dışından ihracat iznine tabi olan ‘Santrifüj Fan’ Milpower firması üzerinden milleştirildi.

Milpower Kimdir?

Savunma Sanayii’ne yerli çözümler tasarlamak ve üretmek amacıyla, uzun yıllar askeri kara araçları projelerinde görev yapmış mühendisler tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı ve stratejik hedefi; tüm yerli askeri kara ve hava araçlarının güç grubu tasarımlarında yer almak ve bu projelerin “Soğutma Fanı” tedarikçisi olmaktır.

Yeni ürün geliştirme ve proje çalışmaları, Ankara Bilkent Cyberpark ve İstanbul Teknopark’ta yer alan ArGe ofislerinde yürütülmektedir. İstanbul Tuzla’da bulunan tesiste ise ürün test ve doğrulama süreçleri ile montaj çalışmaları yürütülmektedir.

https://aselsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.