Silahlı İnsansız Deniz Aracı ULAQ ilk atışında tam isabet vurdu

Silahlı İnsansız Deniz Aracı ULAQ ile gerçekleştirilen ilk atışta hedef başarıyla vuruldu.

Denizkurdu 2021 tatbikatında, Meteksan ve ARES tersanesi ortaklığı ile milli olarak geliştirilen Silahlı İnsansız Deniz Aracı ULAQ ile gerçekleştirilen ilk atışta hedef başarıyla vuruldu.

Türkiye ‘nin ilk silahlı insansız deniz aracı ULAQ

400 kilometre seyir menziline, saatte 65 kilometre sürate, gündüz/gece görüş kabiliyetine, milli kriptolu haberleşme altyapısına sahip ve gelişmiş kompozit malzemeden üretilen SİDA; Keşif, Gözetleme ve İstihbarat, Su Üstü Harbi (SUH), Asimetrik Harp, Silahlı Eskort ve Kuvvet Koruma, Stratejik Tesis Güvenliği gibi görevlerin icrasında karadan mobil araçlarla ve karargah komuta merkezinden veya yüzer platformlardan kullanılabilecek.

Türkiye’nin İlk Silahlı İnsansız Deniz Aracı ULAQ, milli füze sistemleri üreticisi Roketsan ürünleri olan 4’lü podu ile 2,75″ Lazer Güdümlü Füze CİRİT ve 2’li lançeri ile Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi’yle (L-UMTAS) donatıldı.

https://www.meteksan.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.