Sınıfının en iyisi AKINCI İHA yurt dışına ihrac ediliyor

Baykar Teknoloji genel müdürü Haluk Bayraktar, kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojisine sahip AKINCI İHA'nın ihrac edileceği bilgisini paylaştı.

Baykar AKINCI TİHA

Baykar Teknoloji, kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojisine sahip AKINCI İHA’nın ihrac edileceği bilgisini sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı.

Baykar Teknoloji genel müdür Haluk Bayraktar AA’ya yaptığı sektörün 2021 yılı değelendirmesinde AKINCI İHA sistemi için ismi belirtilmeyen bir ülke ile ihracat anlaşması yaptıklarını bildirdi. 420 bin uçuş saatini tamamlayan Bayraktar TB2’yi 16 ülkeye ihrac ederek büyük bir başarıya imza atıldığını belirten Haluk Bayraktar, AKINCI TİHA için de ilk ihracat sözleşmesinin imzalandığını aktardı.

Bayraktar AKINCI İHA

Bayraktar TB2’den daha uzun ve geniş olan Akıncı İHA, kendine özgü bükümlü kanat yapısıyla 20 metrelik bir kanat açıklığına sahip. Çok sayıda milli akıllı mühimmat taşıyabilen AKINCI, özgün yapay zeka sistemi sayesinde, daha akıllı ve çevresel koşulların daha da farkında olarak kullanıcılarına ileri uçuş ve teşhis fonksiyonları sunuyor. Çift yedekli SATCOM’a sahip AKINCI TİHA 40bin feet irtifada 24 saat görev yapabiliyor.

Kendi sınıfında dünyanın en ileri teknolojik sistemi haline gelmesi için çalışılan Bayraktar AKINCI TİHA Sistemi, yerli ve milli olarak üretilen MAM-L, MAM-C, MAM-T, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A gibi mühimmat, füze ve bombalar ile donatılabiliyor

Savaş uçaklarının yükünü azaltacak olan AKINCI ile havadan bombardıman da icra edilebiliyor. Ülkemizde milli olarak geliştirilen hava-hava füzeleriyle donatılacak Akıncı İHA, hava-hava görevlerinde de kullanılabilecek.

https://baykartech.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.