T129 ATAK Taarruz Helikopterinin gelişmiş versiyonu ATAK 2 geliyor

TUSAŞ, ATAK 2 Taarruz Helikopterini T129 ATAK helikopteri ile elde edilen teknolojik bilgi birikimi ve operasyonel tecrübe neticesinde tasarlayacak.

TUSAŞ ATAK 2, Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri

ATAK 2 Taarruz Helikopteri, T129 ATAK helikopteri ile elde edilen teknolojik bilgi birikimi ve operasyonel tecrübe neticesinde, TAI tarafından tamamen milli ve yerli imkân ve kabiliyetler ile tasarlanacaktır.

T129 ATAK Helikopteri’nde kazanılan teknolojik bilgi birikimi ve operasyonel tecrübe neticesinde, tamamen milli ve yerli imkân ve kabiliyetler ile tasarlanacak “ATAK 2 Taarruz Helikopteri Projesi”ne başlanmıştır.

Bu doğrultuda, T625 Genel Maksat Helikopteri Projesi kapsamında da geliştirilen alt sistemlerinde de kullanılacak olması beraberinde arttırılacak faydalı yük, modern aviyonik sistemler ve düşürülmüş lojistik maliyetiyle yüksek performansa sahip olacaktır.

https://www.tai.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.