TCG Sancaktar (L-403) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi

TCG Sancaktar (L-403), bugün düzenlenen tören ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Dünyanın en büyük savaş gemileri arasında yer alan ve Amfibi Gemi Projesi kapsamında inşa edilen TCG Sancaktar (L-403), bugün düzenlenen tören ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

LST-amfibi gemilerin ana görevini amfibi harekat, araç ve teçhizatları ile birlik nakli ve ateş desteği oluşturuyor. Gemiler gelişmiş ve ileri muhabere, elektronik ve komuta kontrol imkânlarıyla harekat ve lojistik görevlerine katkı sağlamanın yanında, gerektiğinde doğal afet yardım görevlerini yerine getirecek imkan ve kabiliyetleri de barındırıyor.

Tek tekneli, deplasman tipi ve tamamen çelik konstrüksiyon olarak inşa edilen LST-amfibi gemilerinin nükleer, biyolojik ve kimyasal saldırılar için tam personel korumasına sahip bulunmakta olup ayrıca bir adet 15 tonluk genel maksat helikopterinin iniş kalkışına olanak sağlayacak helikopter platformu yer almaktadır.

http://www.ssm.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.