Türkiye’nin en büyük amfibi gemisi Bayraktar

TCG Bayraktar, 140 metre boyuyla Türkiye'nin en büyük yerli ve milli amfibi tank çıkarma gemisidir.

yuzde100yerli.com kapak resmi

TCG Bayraktar L-102 (Tank Çıkarma Gemisi) tamamen Türkiye’de inşa edilmiş, 140 metre boyuyla Türkiye’nin en büyük yerli ve milli amfibi tank çıkarma gemisidir. 

Anadolu tersanesi (ADİK) tarafından 3 Ekim 2015 tarihinde denize indirilen amfibi gemisi (LST) Bayraktar, gelişmiş ve ileri Muhabere Elektronik ve Komuta Kontrol imkanları ile, Harekât ve Lojistik görevlerine katkı sağlamanın yanında, gerektiğinde Doğal Afet Yardım Görevlerini yerine getirecek imkân ve kabiliyetlere de sahip.

Geminin savaş sistemi tasarım ve entegrasyonu tamamen milli imkanlarla gerçekleştirildi. Araç ve personel taşıma kapasitesi, gündüz ve gece helikopter harekâtı yapma kabiliyeti, ateş desteği ve acil sağlık hizmetleri imkânı ile Bayraktar Türk Deniz Kuvvetlerini dünya denizlerinde bir adım daha öne taşıyacak. Nükleer, Biyolojik ve Kimyasal saldırılar için tam personel korumasına sahip olan gemi jeneratör sistemleri ile kendi elektriğini üretecek kabiliyete sahip.

http://www.adik.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.