Temsa MD9 electriCity İspanya’da tam not aldı

TEMSA, elektrikli araç dönüşümlerinin hız kazandığı İspanya’da elektrikli otobüsü MD9 electriCITY’i tanıttı.

TEMSA, elektrikli araç dönüşümlerinin hız kazandığı İspanya’da elektrikli otobüsü MD9 electriCITY’i, ALSA öncülüğünde düzenlenen demo programı kapsamında tanıttı.

Avrupa pazarında elektrikli araç atağına geçen TEMSA, şehirlerarası taşımacılığının dönüşmesine öncülük etmeye devam ediyor. Son olarak İspanya’nın Murcia şehrinde MD9 electriCITY model elektrikli otobüsünü tanıtan TEMSA, aracı uzun dönem olarak İspanya’nın en büyük operatör şirketi olan ALSA’nın hattına teslim etti. Murcia şehri Belediye Başkanı, Ulaştırma Daire Başkanı ve Mobility Sistemler Direktörünün de katılımıyla gerçekleştirilen demo sürüşleri, programa katılan büyük operatörlerden tam not aldı.

İspanya Elektrikli Dönüşümü Atağında

Avrupa’da elektrikli araçlar konusunda hızlı bir dönüşüm yaşanırken İspanya da geçtiğimiz yıl elektrikli otomobil üretimi için milyar dolarlık bir yatırım paketi açıklamıştı. Çevreci dönüşümlere öncülük etmesiyle yakın tarihte planlanan büyük elektrik dönüşüm projeleri kapsamında elektrikli otobüs yatırımlarına da hız veren şehir, önceliğini TEMSA’dan yana kullandı. Sıfır emisyonlu şehirlerarası taşımacılığına teşvik edecek bir pilot deneyim oluşturmak amacıyla başlatılan demo programında, çevreci ulaşıma önemli katkılar sunması hedeflenen MD9 electriCITY, bir ay boyunca 14 bin kişinin aktif olduğu yeni Alcantarilla-Murcia hattında hizmet verecek.

Sessiz ve Konforlu Sürüş Deneyimiyle Dikkat Çekti

Bölgede yapılan test sürüşlerinden başarıyla geçen MD9 electriCITY’nin geri bildirimler sonucu en beğenilen özelliklerinin başında sessiz sürüşü dikkat çekti. Sürücü alanının geniş görüş açısı ve oturma planının kullanışlı olması gibi konuların da ön plana çıktığı demo programında, aracın genel tasarımı ve performansı, sürüş konforu, menzil değerleri, güvenliği, uzun şarj kullanımı ve maliyet avantajları gibi koşulları sunulabiliyor olması büyük beğeni topladı. 

Avrupa Birliği normlarına uyumlu ekipmanları, ulaşım sistemine entegre yolcu bilgilendirme ekipmanları ile erişilebilir ve güvenli bir ulaşım çözümü sunan araç, programlanabilir rejenerasyon özelliği ile aynı zamanda, aracın yolculuk esnasında elektrik üreterek batarya kapasitesinden maksimum seviyede faydalanabilmesine olanak tanıyor. Yüksek yolcu kapasitesi ile 30+2 kişiye kadar çıkabilen ve 3 farklı şarj opsiyonu bulunan araç, 2 saatte şarj edilebiliyor.  Sıfır karbon emisyonuna sahip 9 metre uzunluğundaki çevreci otobüs, aynı zamanda sessiz, konforlu, yüksek performanslı son teknolojinin izlerini taşıyor.

https://www.temsa.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.