Torpidolar İçin Karşı Tedbir Sistemi Aselsan HIZIR

ASELSAN, su üstü gemileri tarafından kullanılabilecek modern ve tamamen milli bir Torpido Karıştırma Aldatma Sistemi geliştirme çalışmalarını tamamlamıştır.

ASELSAN, su üstü gemileri tarafından kullanılabilecek modern ve tamamen milli bir ”Torpido Karıştırma Aldatma Sistemi” geliştirme çalışmalarını tamamlamıştır. Bu sisteme, gemileri savaştaki en önemli tehditlerden biri olan torpido tehlikesinden kurtardığı için ”Hızır” adı verilmiştir.

Öncelikle ”Milli Gemi” MİLGEM Projesi için geliştirilen Hızır sistemi, korvet ve daha büyük tonajlı su üstü gemilerinde de kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu tür gemilerin görevleri sırasında maruz kalabilecek her türlü zorlu deniz şartlarına uygun tasarlanan Hızır sistemi, emsallerine göre tehdit torpidoyu çok daha kısa sürede bularak platforma hayati önemde zaman kazandırmakta ve daha zor koşullarda tespit yapabilmektedir.

https://www.aselsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.