Tüm Haberler

Togg’un Başarısı Fransız haber ajansı Agence France-Presse (AFP), Türkiye’nin yerli ve milli aracı Togg’u övdü.

Türkiye ve Malezya, arasında “Savunma Ürünleri Tedarikine İlişkin G2G Mutabakat Muhtırası” imzalandı. Türkiye, Malezya Kraliyet Donanması için Kıyı Görev Gemisi (LMS) üretecek.

TUSAŞ, bugün gerçekleşen test uçuşlarında ANKA 3 insansız hava aracı ve Hürjet jet eğitim ve hafif taarruz uçağının havada kol uçuşu gerçekleştirdiğini duyurdu.

Türkiye'de Mayıs ayında toplamda 7.349 elektrikli araç satılırken, bu satışların büyük bir kısmını yerli üretim olan Togg T10X modeli oluşturdu.

AirCar, uçuş testlerine başladığını ve yakın gelecekte hava araçlarını ticarileştirmeyi hedeflediğini duyurdu.

Milli haberleşme uydusu Türksat 6A, Temmuz ayında ABD Florida eyaletinde yer alan SpaceX tesislerinden uzaya fırlatılmak üzere dünyanın en büyük uçağı Antonov'a yüklendi.

Bayraktar TB3, TCG Anadolu gemisindeki koşullara benzer şartlarda yapılan "rampa kalkış denemesi"nde yeni bir başarıya daha imza attı.

TUALCOM tarafından GPS/GNSS teknolojilerine alternatif olarak tasarlanan Milli Konumlama ve Zamanlama Sistemi TRNAV, yetenekleriyle dikkat çekiyor.

ASELSAN, Erken İhbar Radar Sistemi ALP-300G’yi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) teslim etti.

Azerbaycan’dan dönüş yolunda Tebriz yakınlarında kaza geçiren İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopterinin enkazını AKINCI İHA tespit etti.