• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 25, 2018 PAZAR
 

Türk yarış otomobili ‘Onuk Sazan LM’

31 Mayıs
2014
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (16 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,69)
Loading...

Onuk-Sazan-LM

“Türk iş dünyası” panelinde konuşan Onuk Taşıt Sanayi CEO’su Ekber Onuk, büyük bir sürpriz yaparak, tasarladıkları ilk yerli yarış arabasının gerçek görsel ve planlarını katılımcılarla paylaştı. Yıllar önce üretilen Anadol otomobil ekibinde de yer alan Onuk, aracın çok yakında hazır olacağını ve önümüzdeki yıldan itibaren yarışlara katılabileceğini söyledi. Aracın markası ‘Onuk’ model ismi ise ‘Sazan LM’ olacak. Sazan ismi, Onuk’un kaybettiği mühendis oğlu Kaan Onuk’un lisedeki takma adı. Araçla ilgili bilgiler veren Onuk, yaklaşık 9 yıldır çalışmaların sürdüğünü söyledi. Onuk, yerli otomobil için ise “Türkiye’de arabanın feriştahını yapacak bilgi ve teknik altyapı var. Önemli olan bunun bir yol haritasını çıkarmak ve bu doğrultuda ilerlemek. Bu şekilde başlanan bir tasarım/üretim süreci mühendislik ekibi için çok ciddi bir eğitim süreci oluşturacak, bu çekirdek takım gelecekteki yılda 200-300 bin ünitelik üretimler için deneyim sahibi olacaktır” diye konuştu.

http://kolayurl.com/w4d

Türk yarış otomobili ‘Onuk Sazan LM’ için yorumlar

Avatar

Ömer

Haziran 18, 2014, 12:06

Türkiye’deki paranın çoğu otomotiv sektörüne gidiyor. Yerli malı bir otomobilin olması, paramızın yine bizim cebimizde kalması demek. İnşallah bir an önce yerli otomobilimizi üretiriz.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 5 -1 0

Avatar

Aydın

Temmuz 7, 2015, 11:07

Hücumbotlarda kararlılığını gösteren ve bir dünya markası çıkaran Onuk grubunun otomobilde de aynı kararlılığı göstereceğine inanıyorum. Yeter ki önüne engeller çıkarılmasın. Yolunuz açık olsun. Kaan’ın ruhu şad olacaktır eminim…

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X