Turkcell, kesintisiz iletişimi yerli üretimle sağlayacak

yuzde100yerli.com kapak resmi

Turkcell

Turkcell, kesintisiz iletişim için ‘€˜Yerli Radyolink Projesi’yle üretilen cihazları 51 ildeki 150 şebekesine entegre edecek. Projeyi başından beri benimseyen Turkcell, 2.1 milyon liralık yatırımla destek olacak.

TURKCELL, yerli üretim radyolinkleri şebekesinde kullanan ilk operatör olacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) desteği ile iletişim ünitelerinin santrallerle bağlantısını sağlayan radyolink cihazlarının Türkiye’de üretilmesi ve tasarlanması için hayata geçirilen ‘€˜Yerli Radyolink Projesi’nde uygulama sürecine başlanıyor. Projeyi başından itibaren benimseyen Turkcell, 2.1 milyon TL lik yatırımla yerli üretime destek oluyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu-Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi (TÜBİTAK-BİLGEM) tarafından 2 yıllık çalışma sonucunda tasarlanan ve geliştirilen yerli üretim radyolink cihazları, İstanbul-Kartal’da Simpro şirketi tarafından üretildi.

http://kolayurl.com/7db

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.