Türkiye’de Yılın Otomobili 2024: Togg T10X

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının 2024 birincisi Togg T10X oldu.

Togg T10X Yılın Otomobili

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının 2024 birincisi belli oldu. Bu prestijli ödülü kazanan otomobil, Türkiye’nin yerli ve milli üretimi olan Togg T10X oldu.

Yarışmanın final etabında, jüri üyelerinin oylarıyla seçilen yalnızca 7 otomobil kalmıştı. Finale kalan modeller “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterleri açısından önemli bir sınavdan geçirildi. İkinci etapta ise “BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz E-Serisi, Renault Austral, TOGG T10X ve Toyota CH-R” finale kalmaya hak kazandı. Bu kapsamlı değerlendirmenin sonucunda Togg T10X, birinci seçildi ve “Yılın Otomobili” logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. 2023 yılında Türkiye’de Yılın Otomobili ödülünü dikkat çeken SUV modeli ile Nissan X-Trail kazanmıştı.

Ayrıca, Togg’un akıllı araçlarında kullanılan Trumore uygulaması da yılın inovasyon ödülünün sahibi oldu. Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerli ve milli başarısı olan Togg T10X, bu prestijli ödülle bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) Hakkında

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), Türkiye’de otomobil sektörünün önemli bir paydaşıdır. 2014 yılında kurulan OGD, otomobil gazeteciliğine aktif olarak katılan üyeleri arasında “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasını düzenlemektedir. Bu prestijli yarışma, her yıl otomobil üreticilerinin en iyi modellerini değerlendirmek ve birinciyi seçmek amacıyla gerçekleştirilir.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.